Sandra Strēle. Nostalģija
28.03.-19.05.2019.No 28. marta līdz 19. maijam izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" lielajā zālē būs skatāma Sandras Strēles personālizstāde "Nostalģija", kurā tiks eksponēta lielformāta gleznu sērija, turpinot mākslinieces iepriekšējo ciklu "Melanholija".
Nostalģija – ilgas, parasti smeldzošas, pēc mājām vai kā pagājuša un idealizēta; vēlēšanās atgriezties pagātnē. 17. gadsimtā tika uzskatīts, ka “nostalģija” ir ārstējama miesas slimība. Vēlāk tā kļuva par filosofu un dzejnieku problēmu – no slimības pārvēršoties par emocionālu vājumu.
Jaunās un daudzsološās gleznotājas Sandras Strēles mākslinieciskajam rokrakstam ir raksturīgs emocionāls piesātinājums un spēcīga vizuālā izteiksme, kas vērš vērību dziļi personiskām cilvēka pieredzējuma šķautnēm. Tādējādi arī savā lielformāta gleznu sērijā “Nostalģija” māksliniece turpinās iepriekšējo darbu ciklu “Melanholija”, vizuāli interpretējot nostalģisku, atmiņu raisošu stāvokli. Sandras Strēles personālizstāde piedāvās vērotāja lomu svešās, bet atpazīstamās sadzīves ainu un mirkļu fiksācijās, pārsteidzot ar notikumu siltumu – kā katram, nonākot kādā bērnības vietā un konstatējot, ka it kā viss ir mainījies un tai pat laikā – mainījies nav itin nekas.
Māksliniece Sandra Strēle (1991) ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozarē, pirms tam kā apmaiņas studente papildinot savu pieredzi un zināšanas Antverpenes Karaliskajā Mākslas akadēmijā. Veidojusi vairākas personālizstādes, par pēdējo - "Melanholija", tikusi nominēta "Kilograms kultūras" Vizuālās mākslas kategorijā, saņēmusi SEB bankas stipendiju glezniecībā par diptihu "Melanholija", kā arī tikusi nominēta "Young Painter Prize" finālam Viļņā, Lietuvā. 2012. gadā ieguvusi Ināras Teterevas stipendiju mākslā. Tāpat Sandra Strēle ir aktīvi piedalījusies grupu iztādēs kā Latvijā, tā arī ārpus tās.
Izstādes kuratore: Luīze Lismane
Izstādi organizē: Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa".
Izstādes tapšanu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.