Rīgas mākslas telpa

Māris Ārgalis „Piena celš”

14.03.-19.04.2015.

"Rīgas mākslas telpā" no 14. marta līdz 19. aprīlim ir aplūkojama izstāde „Māris Ārgalis. Piena ceļš” par godu mākslinieka piemiņai. Māris Ārgalis (1954-2008) ir viena no savdabīgākajām personībām latviešu mākslas vēsturē, kura daudzveidīgais, radošais mantojums līdz šim bijis analizēts tikai fragmentāri, saistībā ar reto dalību individuālās un grupu ekspozīcijās.

Mākslinieks darbojās stājgrafikā, grāmatu grafikā, dizainā un interjeru noformēšanā. Iedvesmojoties no Salvadora Dalī un Mauritsa Ešera tēlainajām struktūrām, Māris Ārgalis kā hiperreālistisks zīmētājs radīja fantastikas pilnas ainas pāri ikdienas robežām no savas bagātīgās iztēles skatupunkta. Mākslinieks viennozīmīgi bija viens no aktīvākajiem jaunu tēlainās izteiksmes līdzekļu meklētājiem latviešu 70. gadu stājgrafikā. Kā iniciators izstādēm „Zinātniskā fantastika” 1976. un 1977. gadā, kā arī izstādei „Modeļi” 1978. gadā, Māris Ārgalis pārliecinoši eksponēja sirreālistiski ievirzītu darbu kopu latviešu grafikā jau postmodernisma kontekstā.

Izstādē tiks apkopoti un eksponēti visi saglabājušies mākslinieka darbi no privātajām, mākslas iestāžu un muzeju kolekcijām, kā arī būs apskatāma 1978. gada instalācijas „Piena ceļš” rekonstrukcija.

Izstādes kuratore Ieva Kalniņa, izstādes iekārtojums – Anda Ārgale un Jānis Ārgalis, mākslinieks Kirils Šmeļkovs.