Rīgas mākslas telpa

Margarita Germane. Metamorfoze

01.02.-01.03.2020.

No šī gada 1. februāra līdz 1. martam izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē tiks eksponēta Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstāde “Metamorfoze”.

Metamorfoze jeb pārvēršanās no vienas formas otrā savas attīstības laikā ir vilinājusi ne vienu vien mākslinieku, ļaujoties iztēlei par krasām esamības vai apkārtējās pasaules pārmaiņām.

Margaritas Germanes laikmetīgās tēlniecības izstādē metamorfoze ir vērojama kā pārējas process, kad esi vairākās izmaiņu stadijās vienlaikus.

“Šī metamorfoze ir par pārvērtībām apziņā. Tā ir vērtību stabilizēšana, kur pašos pamatos ir atstāta vieta dinamiskām svārstībām. Mans balanss ir kustība. Nebaidīties sākt no jauna, apaugt ar nezināmo, iegūt viedumu, tā stiprinot pārliecību par sevi, par manu iekšējo es domāju, tātad esmu.

Izstādi “Metamorfoze” veidos laikmetīgās tēlniecības objektu grupa – pašportreti, kas izstrādāti autortehnikā un eksperimentālās materiālu kombinācijās, par centrālo izstādes vēstījumu atstājot autores simboliski bezgalīgo pārmaiņu procesu.

Margarita Germane (1986) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas dizaina nodaļas bakalaura programmu (2010), turpina maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares programmā, kā arī studējusi Venēcijas mākslas akadēmijas apmaiņas programmā Itālijā. Jaunā māksliniece Margarita Germane šajā izstādē eksponē darbus, kas tapuši metamorfozes procesā starp Venēciju un Latviju.

Izstādes ietvaros notiks tēlnieces vadītās meistardarbnīcas bērniem 16. februārī un 1. martā pl. 11.00.

Izstāde noris “Rīgas mākslas telpas” jaunrades programmas “Intro” ietvaros, kas tika aizsākta 2016. gadā, tās kuratore Luīze Lismane.