Rīgas mākslas telpa

Lūk, kā šeitan dzīvo!

08.09.-30.09.2018.

“Lūk, kā šeitan dzīvo!” ir audiovizuālā izstāde un performance, ko veidojuši huligānisku atzinību guvušie mākslinieki – Kristans Brekte un Modris Svilāns, iedvesmojoties no pirms vairāk kā 200 gadiem tapušās nezināma latviešu mākslinieka amatiera gleznas ar tādu pašu nosaukumu.

Kristiana Brektes un Modra Svilāna audiovizuālās izstādes “Lūk, kā šeitan dzīvo!” pamatā ir 1813. gadā gleznotais eļļas mākslas darbs, kas, par spīti, amatieriskajām neveiklībām atainojumā, ir ievērības cienīgs ar to, ka tajā pirmoreiz atainota latviešu zemnieku sadzīves aina – pie kroga galda ar alus krūkām piesēduši latviešu zemnieki, tiem blakus sieva basām kājām, pie kājām nemākulīgi atainots suns.

Abi mākslinieki savā izstādē “Lūk, kā šeitan dzīvo!” izmanto amatiera gleznu kā parafrāzi par mūsdienu latviešu dzīves ainu un šī brīža sabiedrības noskaņojumu, eksponējot kinētisku skaņas objektu grupu, kas tapusi no dažādiem vidē atrastiem materiāliem. Izteiksmīgās un izmērā apjomīgās skulptūras tiks papildinātas ar neonā izgatavotiem simboliskiem tēliem un latvietim saprotamiem zīmju kodiem, kas savienoti ar gaismas partitūrām, reflektējot par to, kā latvietis dzīvo šodien un to, kas tad mūs īsti sagaida nākotnē.

 

Organizē: Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”

Atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments