Rīgas mākslas telpa

Literārie vakari "Aleksandra Čaka viesistabā"

14.10.-09.12.2021. 17:00

Lai radītu papildu šķautni izstādes "No Aleksandra līdz Čakam" ekspozīcijai un veicinātu jaunās paaudzes interesi par dzejnieku, viņa atstāto mantojumu un tā izpēti nākotnē, Izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" 14. oktobrī plkst. 18.00, 18. un 25.novembrī plkst. 17.00, kā arī 2. un 9. decembrī plkst. 17.00 tiks organizēti pieci literārie vakari “Tikšanās Aleksandra Čaka viesistabā”. 
 
14. oktobris. K. Pētersone.
P. Pētersona leģendārā iestudējuma “Spēlē, Spēlmani!” tapšana un A. Čaka mūža pēdējās dienas. 

18. novembris. V. Daudziņš. Ieraksts. 
A. Čaks. Konformisms un patriotisms.

Izstāžu zāles RĪGAS MĀKSLAS TELPA pasākumu ciklā izstādes “No Aleksandra līdz Čakam” literārajā viesistabā Andras Konstes saruna ar Vili Daudziņu “Es vēlos lieluma ābolā kost” par dzejnieka patriotismu un konformismu, lieluma elpu un bailēm, par to, ko Čaks nav uzrakstījis “Mūžības skartajos”, un kur pazuda duende.

 

25. novembris. J. Rokpelnis un J. Joņevs.
Čaks un bohēma.

2. decembris. M. Vilsons.
Mūžības skartie.

9. decembris. E. Raups un A. Robežnieks
Čaka tulkojumi un mūzika.
 

Apmeklējot pasākumus, jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie drošības noteikumi; pasākumu drīkst apmeklēt personas, kuras pasākuma norises dienā varēs uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu (“zaļais” drošības līmenis). Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kuru iespējams iegūt vietnē www.covid19sertifikats.lv.  
 
Organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Aleksandra Čaka muzeju un Aleksandra Čaka biedrību. Atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”.