Rīgas mākslas telpa

Krāsu alķīmija

24.10.-25.11.2018.

No šī gada 24. oktobra izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) ir skatāma Gruzijas mūsdienu mākslas izstāde “Krāsu alķīmija”, kas tapusi sadarbībā ar Apollona Kuteladzes Tbilisi Valsts mākslas akadēmiju.

Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” un Rīgas Sv. Pētera baznīca ilgstoša, starptautiska sadarbības projekta ietvaros ar Apollona Kuteladzes Tbilisi Valsts mākslas akadēmijas pārstāvjiem no šī gada 24. oktobra apmeklētājiem piedāvās divu izstāžu ciklu – “Latvijas draugi. Gruzija. Tbilisi.” (Rīgas Sv. Pētera baznīca) un “Krāsu alķīmija” (izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”). Abās izstādes tiks eksponēta Gruzijas mūsdienu mākslas darbu kolekcija, ko veido gan akadēmijas pasniedzēju, gan tās talantīgāko studentu veikums.

Ekspozīcijas daļa “Krāsu alķīmija”, kas apmeklētājiem būs pieejama “Rīgas mākslas telpā” iezīmēs Gruzijas mākslai raksturīgo, spožo krāsu kolorītu un izteiksmīgos kontrastus, kas atainosies ainavu glezniecībā, kluso dabu motīvos, gruzīnu portretos un izaicinošās grafikās. Kopā pārstāvot 43 māksliniekus, abās izstādēs tiks apkopoti simts dažādi darbi, kas tapuši atšķirīgos laika posmos, pieejās, materiālos un tehnikās, kur sulīgi pastozie eļļas triepieni mīsies ar tušas vilkumiem un teju caurspīdīgs akvareļa plūdums ar bagātīgām kolāžām. Atšķirīgās mākslinieku pieejas šo darbu radīšanā, daudzējādā tēmu un sižetu izvēle gluži kā pa mozaīkas gabaliņam iezīmēs visu, ko Gruzija ir piedzīvojusi un vēl aizvien piedzīvo.

Izstādes “Latvijas draugi. Gruzija. Tbilisi” un “Krāsu alķīmija” tapušas ciešā sadarbībā ar Apollona Kuteladzes Tbilisi Valsts mākslas akadēmijas pārstāvjiem un Rīgas domes finansiālo atbalstu.