Rīgas mākslas telpa

Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…

18.05.-10.06.2018.

No 19. maija līdz 10. jūnijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma izcilajam latviešu māksliniekam Ilmāram Blumbergam veltīta izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, kuru 23. un 24. maijā muzikāli kuplinās Ilmāra Blumberga mākslas darbu iedvesmotu septiņu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi jauniešu kora “Kamēr…” un diriģenta Jāņa Liepiņa sniegumā.  

Izteiksmīgais mākslinieks Ilmārs Blumbergs atstājis spilgtu un paliekošu mantojumu Latvijas kultūrvidē, un viņa radītais Kalpotāja tēls iemieso daudznozīmīgu simbolu, kas neparastajā koncertizstādes žanrā ienesīs īpašu garīgo vertikāli. Ilmāra Blumberga mākslā, tāpat kā “Kamēr…” atskaņotajā mūzikā, nav kompromisu - dominē iedziļināšanās, uzmanība, pietāte un kalpošana. Mākslinieks bijis jauniešu kora “Kamēr...” domubiedrs kopš tā pirmsākumiem un veidojis kora vizuālo identitāti, logo, kā arī albumu un koncertu afišu dizainu.

Svinot Latvijas valsts simtgadi un godinot Ilmāra Blumberga devumu, Kalpotāja tēmas caurvīto darbu ielokājauniešu koris “Kamēr…” 23. un 24. maijā dziedās septiņu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumu koncertprogrammu, kas tapusi, komponistiem iedvesmojoties no Ilmāra Blumberga mākslas motīviem un dzīves gājuma. Skaņdarbus radījuši kora uzticami draugi Georgs Pelēcis, Ēriks Ešenvalds, Pēteris Vasks, Juris Karlsons, Gabriels Džeksons, Dobrinka Tabakova un Vītauts Miškinis. Izstāžu zālē izvietotie Ilmāra Blumberga darbi un  koris “Kamēr…”, tā mākslinieciskā vadītāja Jāņa Liepiņa vadībā sniegs klausītājiem unikālu audiovizuālu baudījumu ar Viestura Kairiša režiju, Elīnas Lutces horeogrāfiju un Egila Kupča gaismu partitūru. Koncertizstādes kuratori ir Luīze Lismane un Ilmārs Blumbergs Jr.

Izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”apmeklētājiem būs pieejama izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3) Lielajā zālē no 19. maija līdz 10. jūnijam, savukārt Intro zālē būs apskatāma īpaša mākslinieka Ilmāra Blumberga sadarbībai ar jauniešu kori “Kamēr…” veltīta ekspozīcija.

Jauniešu koris “Kamēr…” uzstāsies izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 23. un 24. maijā plkst. 19.00, biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Ilmārs Blumbergs (1943-2016)ir daudzpusīgs latviešu mākslinieks, kas darbojies scenogrāfijā, grafikā un glezniecībā. 1963. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un 1972. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu scenogrāfijas specialitātē. 1995.  gadā apbalvots ar ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, 2009. gadā saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu.

Koncertizstādi organizē: Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” un koncertorganizācija “Ave Sol” sadarbībā ar jauniešu kori “Kamēr…”. 

Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijai - 100” atbalstu un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējumu.