Rīgas mākslas telpa

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “GEO”

05.06.-25.07.2021.

No šī gada 5. jūnija līdz 25. jūlijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “GEO”.

Izstāžu projekta “GEO” mākslinieciskā koncepta pamatā ir divu vienojošo aspektu – ģeogrāfiskās daudzveidības un ģeometriskās izteiksmes formas – apvienojums mākslā, liecinot par mākslinieku spēju radošo dialogu ietvaros rast kopējās mākslas šķautnes un vienlaikus rādīt individuālās rokraksta iezīmes, nojaucot ģeogrāfijā un valstu dalījumā pieņemtās idejiskās robežšķirtnes. Abstraktā valoda daudzkārt šeit un ārpus robežām ir līdzīgi radīta. Ir vērojami spilgtāki vai mazāk izcelti pavērsieni tās izpausmēs, ko ierauga tikai skatītājs.

Izstāde ir par katru mākslinieku individuāli, un par katru vietu un tās stāstu, kas veido mākslas individuālo kompozīciju. Tas ir stāsts par mākslu kopumā, kas dzīvo savu dzīvi mākslinieku prātos un citu dzīvi ekspozīcijā – kolektīvi ar citu autoru darbiem.

Ekspozīcija veidota apzināti pārstāvot tikai ārvalstu māksliniekus, tādējādi apliecinot Rotko centru kā mājvietu lielākajai starptautiskajai mūsdienu glezniecības kolekcijai Baltijā.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Toms Rudoks (Tomas Rudokas), Ramūns Čeponis (Ramūnas Čeponis) (Lietuva), Barbara Rozengārta (Barbara Rosengarth), Ēdeltraute Rāta (Edeltraut Rath), Martins Fosvinkels (Martin Voßwinkel) (Vācija), Sipriano Martiness (Cipriano Martinez) (Venecuēla, Lielbritānija) Endrū Kolberts (Andrew Colbert), Dīenna Sērlina (Deann Sirlin) (ASV), Gonsalo Rodrigess Gomess (Gonzalo Rodríguez Gómez) (Spānija), Kataržina Kovaļska (Katarzyna Kowalska), Pāvels Vasovskis (Pawel Wasowski), Pjotrs Skovrons (Piotr Skowron), Anna Podlevska-Polita (Anna Podlewska-Polit) (Polija), Katarina Balunova (Slovākija), Džordžs Mērtens (George Meertens), Hosē Hērkens (José Heerkens) (Nīderlande), Aleksandrs Seļivanovs (Alexander Selivanov) (Krievija), Agostino Tulumeljo (Agostino Tulumello) (Itālija).

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir tapusi līdz ar ideju par mākslas centra izveidi. Ik gadu tā tiek papildināta ar iepirkumiem, simpoziju dalībnieku radošo veikumu un vērtīgiem dāvinājumiem no māksliniekiem un sadarbības partneriem, apliecinot esošo un turpmāko sadarbību mākslas projektu īstenošanā. Pašlaik kolekcijā ir vairāk nekā 2000 mākslas darbu dažādos mākslas medijos. Rotko centra misija ir ne tikai saglabāt šo vērtīgo kolekciju, bet arī to regulāri izrādīt gan mākslas centrā, gan arī citās kultūras un mākslas telpās Latvijā un ārvalstīs.

Organizē: Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

Izstādes kuratori: Zane Melāne, Māris Čačka, projekta vadītāja Alise Anna Sondore.

Publicitātes attēls:

Fragments no Dīenna Sērlina (Deanna Sirlin, ASV). LAIKA NOTEIKŠANA. Akrils uz audekla. 220 x 150, 2016 darba