Rīgas mākslas telpa

Hanzas jaunais zelts

Vizuālās mākslas izstāde

41. starptautisko Hanzas dienu laikā projekta “HANSEartWORKS” ietvaros Rīgā norisināsies vizuālās mākslas notikums. Starptautiska, vērienīga izstāde tiek īstenota jau 15. reizi. Mākslinieki - Hanzas pilsētu pārstāvji, īpaši šim notikumam radījuši jaunus autordarbus, par vienojošu motīvu izvēloties tēmu “Hanzas jaunais zelts”. Konkursam tika saņemti 43 mākslas darbu pieteikumi no 23 dažādām Hanzas pilsētām. Projekta galvenajā notikumā – izstādē – piedalās 30 mākslinieki no Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Vācijas un Zviedrijas, pārstāvot 20 Hanzas savienības pilsētas. Konceptuāli izstāde dalās divās daļās – izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” aplūkojami darbi, kas raksturojami kā New Media – telpiskas, multimediālas instalācijas un mākslas darbi vai objekti, kuru veidošanā izmantoti tēlainās izteiksmes un tehniskie risinājumi ārpus tradicionālās mākslas robežām. Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā izvietota otra izstādes daļa, kuru veido glezniecības un grafikas mākslas darbi, kas tapuši klasiskās tehnikās un pieejās. Mākslinieku vidū ir tādi zināmi profesionāli mākslinieki kā Als Paldroks (Al Paldrok), Taje Paldroka (Taje Paldrok) no Igaunijas, Agņeška Lakoma (Agnieszka Lakoma) no Polijas un Oļegs Vasiļjevs no Krievijas. Savukārt Latviju pārstāvēs Annemarija Gulbe, Ilze Vanaga, Ieva Vītola-Lindkvista, Ole Lindkvists no Kuldīgas, Elīna Māliņa no Kokneses un Ilze Laizāne no Rīgas. Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” izstādes scenogrāfijas un centrālās instalācijas autori ir gleznotājs, scenogrāfs Kristians Brekte, kā arī Latvijā un ASV dzīvojošais starptautisku atzinību guvušais instalāciju mākslinieks, scenogrāfs Artūrs Virtmanis. Izstāde netiešā formā veido dialogu starp Hanzas vērtībām toreiz un šodien, atklājot kopīgo un vērtīgo, ko mūsdienās kā vērtību varam piedāvāt zelta vietā.

 

Ieeja izstādē Hanzas dienu laikā, no 19. augusta līdz 22. augustam, apskatāma bez maksas.

 

Izstādes atklāšana tiešsaistē - ceturtdien, 19. augustā plkst. 12.00, tiks pārraidīta no Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa”. Lūgums skatīt vietnēs: www.rigahanza.lv, www.makslastelpa.riga.lv.

 

Organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” un Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvalde sadarbībā ar “Internationale Arbeitsgemeinschaft HanseArtWorks”. 41. Starptautiskās Hanzas dienas Rīgā rīko Rīgas dome sadarbībā ar Hanzas savienības pilsētām.