Rīgas mākslas telpa

Aleksandra Čaka dzejas vakars “Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!”

14.12.2021. 19:00

14. decembrī plkst. 19.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” norisināsies Aleksandra Čaka dzejas vakars “Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!” ar komponista Zigmara Liepiņa mūziku, papildinot dzejnieka 120. dzimšanas dienai veltīto ekspozīciju “No Aleksandra līdz Čakam”.

Jaunības spirgtums, krogus dejas, lepnas un kaislīgas sievietes, ormaņi un šveicari – tik bezgalīgi plašs ir bijis Rīgas dzejnieka Aleksandra Čaka (1901-1950) poētiskais tvērums 20. gadsimta trīsdesmito gadu dzejoļu krājumā “Iedomu spoguļi”. Viņa acis ierauga daudz vairāk, un dzeja ir kļuvusi bezgalīga: tā turpinājusies neskaitāmos uzvedumos un mūzikas darbos, arī Zigmara Liepiņa tāda paša nosaukuma dziesmu ciklā dzejas izrādei, kas pirmatskaņots pirms vairākām desmitgadēm. Jaunu un mūsdienīgu interpretāciju gan Aleksandra Čaka dzejai, gan Zigmara Liepiņa mūzikai piešķirs Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska un Gundars Grasbergs, solists Mikus Abaroniņš, “Jasmīnas kora” dziedātāji, instrumentālā grupa Romāna Vendiņa vadībā dzejas un mūzikas vakarā “Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!”.

Dzejnieka Aleksandra Čaka krājuma “Iedomu spoguļi” top laikā, kad dzejnieks ir ierauts popularitāti skurbinošajos viļņos, svarīgi arī gluži personiski apstākļi – iepazīšanās ar nākamo dzīvesbiedri Anitu Bērziņu. Kuri dzejoļi ir veltīti Anitai, to var noskaidrot, iepazīstoties ar krājumu.

Dzejas un mūzikas vakara radošā komanda – režisore Zane Gargažina, sižeta autors Andris Saulītis, mūzikas materiālu atlase – Agita Ikauniece-Rimšēviča.

Biļetes pieejamas izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” kasē, kā arī https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102864 un “Biļešu paradīzes” biļešu kasēs. 

Apmeklējot pasākumu, jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie drošības noteikumi; pasākumu drīkst apmeklēt personas, kuras pasākuma norises dienā varēs uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu (“zaļais” drošības līmenis). Pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments kopā ar derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kuru iespējams iegūt vietnē www.covid19sertifikats.lv.  
 
Organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Aleksandra Čaka muzeju un Aleksandra Čaka biedrību. Atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”.