Rīgas mākslas telpa

Saruna izstādē ar lietuviešu māksliniecēm

29.07.2023. 12.00-13.00

Saruna izstādē “Pārmaiņu priekšā” ar lietuviešu māksliniecēm Vaivu Kovieraiti Trumpi un Marta Vosiļūti sestdien, 29. jūlijā pl. 12.00.

Baltijas laikmetīgās grafikas izstāde “Pārmaiņu priekšā” Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” ir centrālais festivāla “Printmaking IN” notikums. Lietuvu izstādē pārstāv četri autori. 29.jūlijā Izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa' būs ekskluzīva iespēja satikt divas lietuviešu mākslinieces un uzzināt vairāk par viņu darbiem, kas skatāmi izstādē.

Vaiva Kovieraitė Trumpė izstādē piedalās ar darbu ciklu “Citas vietas. Kataklizmas”, kas izpildīts jauktā tehnikā. Dažādu tehniku apvienojums ir tipiska parādība mākslinieces daiļradē, šī izvēle veido specifisku darbu estētiku un šķietamas nejaušības noskaņu. Viņas darbiem raksturīgas smalkas toņu nianses, delikātas kompozīcijas un emocionāli vai sociālkritiski lādēts saturs.

Māksliniece ir no Šauļiem, Lietuvā. Apguvusi grafiku, viņa aktīvi piedalās dažādos mākslas projektos visā pasaulē, tajā skaitā izstādēs, sarīkojusi vairākas personālizstades.
vaivakovieraite.com

Marta Vosiļūte izstādē piedalās ar darbu, kas radīts speciāli izstādei, ņemot vērā tās tēmu. Tas izpildīts netipiskā materiālu salikumā - spogulis, zīmējums un digitālā druka.
Autores rokrakstam piemīt dumpniecisks azarts un veselīgs humors. Māksliniece ir no Viļņas, Lietuvā, strādā glezniecībā, grafikā kā arī animācijā. Piedalās izstādēs un sarīkojusi vairākas personālizstades, bijusi arī izstāžu kuratore. 2018. gadā Rīgā, galerijā “room9” notika viņas personālizstādē "Iereibusī garnele un citi stāsti". Veidojusi scenogrāfiju vairāk kā 30 teātra vai dejas izrādēm. Raksta par dažādām kultūras tēmām un piedalās konferencēs.
marta.lt

Pasākumu var apmeklēt iegādājoties ieejas biļeti izstādē.