Rīgas mākslas telpa

Meistardarbnīca “Ekrāns un bērns”

28.05.2022. 12:00-16:00

Tehnoloģijas vienlaikus spēj izklaidēt, atvieglot darbu, kā arī veicināt informācijas un zināšanu ātru apgūšanu. Pēdējo 30 gadu laikā tehnoloģiju un ekrānu daudzums sabiedrībā ir pieaudzis no viena stacionārā datora ģimenē līdz iekārtām, kuru ir vairāk, nekā iespēju tās lietot. Arī jau pavisam mazi bērni, sākumā intuitīvi, vēlāk apzināti, patērē plašu tehnoloģiju piedāvājuma klāstu – multfilmas, spēles un sociālos tīklus. Tas rada jautājumu, kāda būs nākotnes klusā daba ekrānu realitātē? Kopā ar mākslinieci Līgu Spundi meistardarbnīcā “Ekrāns un bērns” bērniem un jauniešiem būs iespēja veidot savu ekrānu pasauli un tādējādi radīt laikmeta kluso dabu.

Šī gada Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes “Ekrāna ēra III: Klusā daba” izglītības programmā uzmanība tiek pievērsta sabiedrības dažādībai, īpaši domājot par iekļaujošākas nākotnes sabiedrības veidošanu. Tieši šī brīža globālās pārmaiņas dod iespēju apzināties un pieņemt ķermeņu un prātu daudzveidību, kas skar ikvienu no mums un, visticamāk, skars arī nākamās paaudzes. Apzinoties, ka ikviens ir citādāks, tiek radīta iespēja pārkāpt sabiedrībā radušās stigmas un stereotipus, kas īpaši attiecas uz medicīniski definētiem jēdzieniem, jo tie drīzāk kalpo kā sociālās barjeras, nereprezentējot cilvēku dzīvi. Bērni ir mūsu nākotne, un jau no agras bērnības ir jāsaprot, ka ikviens no mums ir īpašs un jāievieš pieejas, kas ņem vērā ķermeņu un prātu daudzveidību.

Sadarbībā ar Latvijas Autisma apvienību meistardarbnīca “Ekrāns un bērns” ir pielāgota un pieejama bērniem autisma spektrā. Ar mākslas palīdzību ir iespējams gan pārvarēt sociālās stigmas, gan iedvesmot radošākas un iekļaujošākas nākotnes veidošanu. Meistardarbnīca ir domāta gan bērniem, gan vecākiem, lai rosinātu domāt par to, kādi mēs vēlamies būt un kādu mēs vēlamies redzēt nākotni mūsu bērniem. Daudzveidības pieņemšana var veidot pieejamāku un iekļaujošāku nākotnes kluso dabu gan ar, gan arī bez ekrāniem. Materiāli dalībai darbnīcās tiks nodrošināti.

Ieejas maksa: 50% atlaide ieejas biļetei.

Darbnīcu vada: Līga Spunde (LV)
Kuratore: Agnese Zviedre (LV)
Attēls: Agnese Zviedre, publicitātes foto