Rīgas mākslas telpa

DISKUSIJA - Ilgtspējīga domāšana mākslā

01.08.2023. 18.00-19.30

Izstādes tēma “Pārmaiņu priekšā” radusies kā atbildes reakcija uz globāli satricinošiem notikumiem, kurus piedzīvojam joprojām. Bet paralēli tā norāda arī uz cilvēka personīgo pieredzi, kurā nemitīgi saskaramies ar to, ka pārmaiņas ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Tām var būt dažādi iemesli, un pārmaiņām var būt gan degradējošas sekas, gan tās var vedināt uz izaugsmi vai atjaunošanos. Mākslinieki bieži fiksē un aktualizē tēmas, kas nozīmīgas plašākai sabiedrībai un, izmantojot mākslas izteiksmes līdzekļus, izaicina uz diskusijām.

Viena no tēmām, ko vēlamies skart izstādē un diskusijā, ir ilgtspējīga domāšana. Vai un kā mākslinieki par to runā savos darbos? Vai ilgtspējības principi tiek ieviesti arī mākslas darbu radīšanas procesā? Vai mākslinieka balss mūsdienās ir pietiekoši skaļa lai tajā ieklausītos? Vai skartās tēmas uzrunā sabiedrību un spēj ietekmēt cilvēku viedokli?

Diskusijā piedalīsies māksliniece Mārīte Kluša, Talsu novada muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons un festivāla kuratore Ieva Nagliņa. Ar jautājumiem un komentāriem sarunai tiks aicināti pievienoties arī klātesošie apmeklētāji. 

Pasākums ir viens no Baltijas laikmetīgās grafikas izstādes pavadošajiem pasākumiem festivāla “Printmaking IN” ietvaros.