Rīgas mākslas telpa

Folijlitogrāfijas meistarklase ar Lāsmu Pujāti

13.06.2023. 18.00-19.30

13. jūnijā no plkst. 18:00 līdz 19:30 Izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" norisināsies uz Lāsmas Pujātes folijlitografijas meistarklasi.

Litogrāfija ir viena no senākajām grafikas tehnikām. Zīmējums top uz akmens, tiek ķīmiski apstrādāts un drukāts ar speciālu presi. Litogrāfijas drukas principos ir balstītas arī jaunākas tehnikas, kuras iespējams izpildīt teju mājas apstākļos bez specifiska aprīkojuma. Šāda tehnika ir, piemēram, folijlitogrāfija.

Tehnikā galvenokārt tiek izmantota ēdienu uzglabāšanai un gatavošanai paredzētā folija, savukārt zīmējuma “kodināšanai” izmanto kokakolu. Šajā tehnikā var strādāt arī mājās, neizmantojot specifiskus mākslas studijas materiālus, piemēram, grafikas spiedi.

Māksliniece, kuratore un pasniedzēja Lāsma Pujāte ar saviem darbiem ir pazīstama Latvijā un ārvalstīs. Viņa ir bijusi vairāku izstāžu kuratore, piemēram, ikgadējai starptautiskajai miniatūru izstādei kopš 2012. gada.

Grafikas meistarklases ir viens no vairākiem pasākumiem, kuri notiek starptautiskā grafikas festivāla PRINTMAKING IN ietvaros. Tajās aicināts piedalīties ikviens interesents sākot ar bērniem no 14 gadu vecuma līdz senioriem. Iepriekšējas priekšzināšanas nav nepieciešamas. Pasākuma dalībniekiem tiks nodrošināti vajadzīgie darba materiāli. Paredzētais meistarklases ilgums ir 1.5 stundas. Katras meistarklases dalībnieku skaits ir ierobežots.

Pieteikšanās aizpildot pieteikuma anketu - https://forms.gle/kJCyZLAvrzFY47fd8
Dalība meistarklasē iegādājoties ieejas biļeti izstādē.