Rīgas mākslas telpa

1xMMM Redzējumi

11.03.2020.

Sekojot izstādes “Redzējumi” scenogrāfiskajiem līkločiem un plašajam mākslinieces krāstoņu vērienam, arī muzikālā ziņā gaidāmi dažādu noskaņu skaņdarbi. Tādējādi arfiste Dārta Tisenkopfa ievedīs impresionistiskās noskaņās ar Marsela Turnjē un Erika Satī miniatūrām, savukārt klarnetists Mārtiņš Circenis atskaņos mūsdienu komponista Jērga Vidmaņa virtuozo Fantāziju klarnetei solo. Mākslinieces vīrs, ģitārists Artūrs Kutepovs veidos brīvas mirkļa improvizācijas. Tā kā māksliniecei tuva ir Pētera Vaska daiļrade, Agneses Egliņas sniegumā dzirdēsim “Zaļo ainavu” klavierēm. Piedalīsies arī Kristīnes Kutepovas iedvesmotāja, mākslas pasaku autore Vera Adiņa. Taču “Redzējumus” ar skaņdarbiem kopā savīs mūzikas stāstnieks Orests Silabriedis.

Arfiste Dārta Tisenkopfa mūziku apguvusi Rīgas 3. mūzikas skolā – vispirms klavierspēli, taču 12 gadu sāka mācīties arfas spēli pie Jekaterinas Suvorovas. Maģistra grādu Dārta ieguva Parmas Mūzikas akadēmijā, un patlaban viņa ir Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe, līdztekus uzstājoties kā solo māksliniece.

Pianiste Agnese Egliņa ir starptautiski pieprasīta mūziķe. Muzicējusi daudzās Eiropas valstīs, Āfrikā, Amerikas Savienotajās Valstīs (Ņujorkā, Vašingtonā, Klīvlendā), Krievijā. Par izcilu darbu ansamblī ieguvusi Lielo mūzikas balvu 2010. Konceptuālu programmu autore. Trio Art-i-Shock dalībniece. JVLMA docente. 

Klarnetists Mārtiņš Circenis ir viens no Latvijas labākajiem klarnetistiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts. Kopš 2006. gada ir LNOB solo klarnetists, kā arī patreiz LNSO un Sinfonietta Rīga pirmā klarnete. JVLMA docents.

Ģitārists Artūrs Kutepovs ir Maskavas Mūzikas akadēmijas pop un džeza ģitāras nodaļas absolvents un viens no vadošajiem Latvijas ģitāristiem, kas sadarbojies ar Latvijā un pasaulē pazīstamiem mūzikas meistariem. Piedalījies starptautiskos džeza festivālos Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Krievijā.

Orests Silabriedis ir Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra redaktors un žurnāla “Mūzikas Saule” galvenais redaktors. Mūzikas aprakstnieks, koncertu vadītājs.

Mākslas koncertvakaru biļetes būs nopērkamas izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” kasē. To cena, iekļaujot izstādes apmeklējumu, būs 7 eiro.

Jau ziņots, ka, lai radītu papildu šķautni tēlotājmākslas izstādēm, kā arī lai atainotu tās ciešo saistību ar citām mākslas formām, tostarp, mūziku, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” kopš 2019. gada ir izveidojusi mākslas un mūzikas koncertvakaru programmu “1xMMM”*. 

Koncertvakarus organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”.

*1xMMM – vienu reizi mēnesī māksla un mūzika.