Rīgas mākslas telpa

Vitrāža manā logā

09.03.2019.

Ernesta Vītiņa personālizstādes “Stikla labirintā” ietvaros šī gada 23. februārī un 9. martā plkst. 11.30 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks izglītojošās programmas “Piloti” stikla mākslas nodarbības bērniem “Vitrāža manā logā”.

Nodarbības laikā bērni kopā ar pedagogu maldīsies mākslinieka Ernesta Vītiņa veidotajā labirintā, apskatot stikla krāvuma tehnikā radītās skulptūras, vērojot to pārvērtības un skatoties atspulgā.  Iedvesmu neparastos krāsu salikumos un materiālu kombinācijās bērni varēs smelties arī mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa kopīgi veidotajā izstādē “Starp redzamajām robežām”, lai nodarbības otrajā pusē iedvesmoti un drosmīgi ļautos pavasarīgām krāsām savos stikla krāsu darbos.

Stikla mākslas nodarbībās bērni uzzinās aizraujošus faktus par stikla “vectētiņu” – obsidiānu, zibens nozīmi stikla rašanās vēsturē, kā arī radīs atbildes uz jautājumiem, vai spogulis ir stikls un ko dara stikla pūtējs. Bērniem būs iespēja radīt pašiem savu, uz stikla līmējamu mākslas darbu.

Izglītojošās nodarbības paredzētas bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Dalības maksa par nodarbību ir 7 eiro, tajā iekļauti visi nodarbībai nepieciešamie materiāli un darba apģērbs. Nodarbība ilgst divas stundas. Bērnu vecāki šajā laikā ir laipni aicināti atstāt savas atvases pedagoga uzraudzībā un apmeklēt abas izstādes.

Nodarbības ir daļa no bērnu izglītojošās programmas “Piloti”, kas pēc veiksmīgas norises 2018. gadā tiek turpināta arī šogad, nodarbību saturu ikreiz pielāgojot izstādei, kas tajā brīdī eksponēta izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3).

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalībnieku savlaicīgi pa tālruni +371 67026726 vai sūtot informāciju elektroniski uz e-pastu: makslastelpa@riga.lv, norādot nodarbību datumu.