Rīgas mākslas telpa

Šodien

„Rīgas mākslas telpa”  ir vienīgā Rīgas pilsētas izstāžu zāle. Tā atrodas Vecrīgā, zem Rātslaukuma, un ir kļuvusi par mājvietu laikmetīgās mākslas notikumiem, jau pazīstamu vai tikko atklātu jauno mākslinieku izstādēm, kā arī citām ar kultūru saistītām norisēm.

Izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” programma tiek veidota rūpīgi izvērtējot mūsdienu mākslas piedāvājumu, lai atainotu to pēc iespējas daudzveidīgāku saturā. Gada laikā programmu veido līdz piecām izstādēm lielajā zālē, sākot ar Latvijas mākslas klasiku, turpinot ar lietišķo mākslu, laikmetīgo mākslu u.c. tēlotājmākslas žanriem un formām, piedāvājot arī starptautiskus mākslas projektus. Papildus izstāžu zāles programmai tiek attīstīta mākslas aktualizēšanu caur citām kultūras formām, pasākumiem un starpdisciplināriem projektiem. Katrai izstādei tiek veidoti papildus izglītojošie pasākumi – diskusijas un sarunu cikli, radošās darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu, daudzveidīgu un augstvērtīgu piedāvājumu, noris sadarbība ar vairākiem mākslas zinātniekiem un profesionāliem kuratoriem, dažādiem māksliniekiem un radošajām komandām.

Mūsu mērķis ir radīt kultūras sintēzi, ļaujot mijiedarboties tēlotājmākslai, mūzikai, literatūrai, horeogrāfijai, attīstot sarunu caur mākslinieku un sabiedrību. Mēs esam par mākslas aktualitātes saglabāšanu un popularizēšanu sabiedrībā. Par regulāri pilnveidotām mākslas satura programmām augstvērtīgā kvalitātē un regulāri rīkotiem dažādiem kultūras pasākumiem.

Rīgas domes Personas datu aizsardzības politika: https://bit.ly/2YHYVSl

Attēls 1: Artūra Virtmaņa un Danielas Vētras performance "Pret traģisko sienu / Against the Tragic Wall". Fotogrāfs Pēteris Rūcis.

Attēls 2: Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2022 izstāde "Ekrāna ēra III: Klusā daba". Fotogrāfs Pēteris Rūcis.

Attēls 3: Braiena Īno (Brian Eno) skaņas un gaismas instalācija "77 miljoni gleznu". Fotogrāfs Pēteris Rūcis.