Rīgas mākslas telpa

Visa mana grezna rota

04.05.-19.05.2019.

Rīgas izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstāde “Visa mana grezna rota”

Latvija un Dziesmu svētki, šķiet, ikkatra Latvijas kultūrtelpai piederīgā izpratnē ir nedalāmi jēdzieni. Kā divi krasti, starp kuriem tradīcijas upe neizsīkstoši plūst cauri laika ritam.

Šogad uzsākts ceļš uz XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Arī vizuālā un vizuāli plastiskā māksla kļuvusi par neatņemamu šīs tradīcijas sastāvdaļu. Tādēļ visu mācību gadu bērni, jaunieši un viņu skolotāji gatavojās dalībai konkursa izstādē “Visa mana grezna rota”, kam par iedvesmas avotu kalpojusi Ingas Krišānes svētku koncepcija “Rotā”. Ar konkursu tika rosināta interese par Latvijas nemateriālās kultūras mantojumu – dainām. Tās lasot, pētot un katram darbam kā nosaukumu izvēloties tautas dziesmas divrindi vai četrrindi par tēmu “Rotā, rotāšana, rotāšanās, rotaļa …”. 

Konkursa norise tika veidota divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā - Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”, Bērnu un jauniešu centros “Daugmale”, “IK Auseklis” un Mīlgrāvis”, piedalījās 441 darbu autori - Rīgas pilsētas izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmu audzēkņi no 1. līdz 12.klasei, jaunieši līdz 25 gadiem, kā arī speciālo izglītības iestāžu audzēkņi. Pēc žūrijas vērtējuma, otrajai kārtai izvirzīti 170 laureātu darbi, kas apskatāmi šajā izstādē.

 

Izstādes kuratores: Viva Dzene un Dagnija Ramane

Izstādi atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle „Rīgas mākslas telpa”