Rīgas mākslas telpa

Pēteris Sidars. Starp redzamajām robežām

02.02.-17.03.2019.

No 2. februāra līdz 17. martam izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa” Intro zālē būs skatāma mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa kopīgi veidota izstāde “Starp redzamajām robežām”.

Izmantojot tādus rūpnieciskus materiālus kā plastmasa, silikons un dažādi kabeļu vadi, izstādē “Starp redzamajām robežām” mākslinieks Pēteris Sidars atklās stājmākslas darbu sēriju arvien jaunās un nepieredzētās mākslas tehnikās. Mākslinieks savā daiļradē atšķirīgos izejmateriālus sakausē vienotā kompozīcijā, kur katrs no elementiem kļūst par nozīmīgu slāni kopējā krāsu un faktūru saspēlē. Šajā ekspozīcijā “Starp redzamajām robežām” būtisku slāni mākslinieka veikumam piešķirs dzejnieka Pāvila Raudoņa rakstītās haikas, trioleti un soneti.

P. Sidars par gaidāmo izstādi stāsta: “Dzeja ir ritms un vārds, tēlotāja māksla ir krāsa un forma. Tās kopā veido vienotu mākslas darbu, kas aicinās izstādes skatītāju doties pāri redzamajām robežām. Skatītājs atradīsies šajā pārejas posmā. Tāpat kā dzejā, abstraktajā mākslā ir jautājumi par klusumu un vientulību, par elpošanu un skatu izstiepšanos. Tajā es redzu daudz emociju uzplaiksnījumu, traģēdijas, labestīgas domas un nolemtību, kas arī veidos šīs izstādes kopsummu.”

Pēteris Sidars (1948) ir mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, turpinājis studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļā. Kopš 1976. gada regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs, sarīkojis virkni personālizstāžu Latvijā. Ir ieguvis starptautiskus apbalvojumus mākslas festivālos, biennālēs, konkursos, simpozijos Itālijā, Polijā, Beļģijā, Japānā, Šveicē, Francijā, Meksikā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Dānijā, ASV, Ķīnā u.c.

Izstādes kuratore: Luīze Lismane

Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.