Rīgas mākslas telpa

Saknes/Galotnes

28.02.-26.03.2017.

Dzīvības sulas plūst no saknēm uz galotnēm, lai varētu augt jauni zari un lapotne varētu pieaugt un atjaunoties. Jau 30 gadus, turpinoties Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas darbībai, šeit mācās aizvien jauni un atkal jauni cilvēki, iepazīstot mākslas radošo spēku.

Sagaidot jubileju, virkne mākslinieku, kas, katrs savā laikā, mācījušies Mākslas skolā, kuratores (arī MMRMS absolventes) Martas Jurjānes rosināti nesīs savus mākslas darbus uz Rīgas Mākslas telpu, lai varētu tapt izstāde “Saknes/Galotnes”. Izstādē piedalīsies apmēram 30 autori, kurus Marta Jurjāne aicina piedalīties “ar neliela formāta darbu, kas jelkādā veidā reflektētu par mākslas skolā pieredzēto, iegūto un neaizmirstamo. Darbam nav tehnikas ierobežojuma, tieši otrādāk, tehniku daudzveidība ir vēlama, lai atspoguļotu bijušo mākslas skolas absolventu dažādos talantus un profesionālās izvēles.”

Izstādes “Saknes/ Galotnes” mākslinieku (MMRMS absolventu) vidū ir gleznotāja Agata Apkalne, grafiķi Liena Bondare, Roberts Rūrāns un Renārs Krūmiņš, dizainere Guna Poga, gleznotājs, Mākslas akadēmijas profesors Andris Vītoliņš, un citi.

“Saknes/Galotnes” norisi kuplinās arī dzejnieces Ingmāras Balodes (MMRMS absolventes)  sniegums. Dzejas rindas būs lasāmas ne tikai izstādes kataloga lappusēs, bet arī uz izstāžu zāles sienām.

Izstādes iekārtojuma autors: Pēteris Zilbers (MMRMS absolvents).  

Lai saņemtu vairāk informācijas, lūdzu rakstīt uz e-pasta adresi: jurjane.marta@gmail.com; vilniss@gmail.com