Rīgas mākslas telpa

Raul Meel. Klusuma teritorija

11.08.-27.08.2017.

Rauls Mēls (1941) ir igauņu klasiķis - avangardists, kurš strādā kā konceptuāls minimālists, veidojot abstraktas kompozīcijas. Viņa darbos dominē grafiska spēle ar zīmēm un simboliem - formālo izteiksmes līdzekļu un satura saspēle. Rauls Mēls strādā ar attīrītu mākslas valodu. Viņa individuālais ritms un specifiskais darbu plūdums rada unikālu kompozīcijas asprātību.

Izstāde ir viens no 2017. gada festivāla Printmaking In Latvia spilgtākajiem programmas punktiem. 
Festivāla tēma “Klusuma vētra” Raula Mēla darbos atklājas gan darbu saturā, un veidā kā tiek atklāts vēstījums, gan formālajos izteiksmes līdzekļos. “Klusuma teritorija” ir fiziskā un garīgā robeža, kas tiek novilkta cilvēka prātā un sirdī. Tā ietver jautājumus gan par vērtībām, gan mākslas darba estētiku. Rauls Mēls izmanto vizuālo klusumu, lai radītu satricinājumu skatītāja iekšējai pasaulei.
Izstādes kuratore Ieva Nagliņa.

Festivāls Printmaking In ir ikgadējs starptautisks festivāls, kas radies Igaunijā, Pērnavā, 1998. gadā. Festivāls rada vienojošu platformu māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm Eiropā, Skandināvijā,Amerikā, Austrālijā un Āzijā. Festivāla notikumi piedāvā iepazīt grafikas dažādās tehnikas visā to plašumā. Tas prezentē un kopj tradicionālās grafikas tehnikas (kā linogriezums, kokgriezums, sietspiede u.c.), bet parāda arī grafikas starpdisciplināro raksturu.

Festivālu organizē biedrība Grafikas Kamera un mākslinieku apvienība “NON GRATA” (Igaunija). Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, ASV vēstniecība Latvijā, Luste silkscreen studioAkmeņlauzisZemgus Poligrāfijas ServissFolkklubs Ala Pagrabs, Upnet. Informatīvie atbalstītāji: RadioNABA, Arterritory, Satori.
Festivāla mājaslapa: www.printmaking.lv