Rīgas mākslas telpa

Privātais abecedārijs

09.09.-08.10.2017.

Izstādi veido 33 lielformāta darbi, kur katra radīšanai mākslinieks izmanto vienu latviešu valodas alfabēta burtu par mākslinieciskās izpausmes pamatelementu. Atsakoties no savas personīgās simbolikas un pietuvinoties kolektīvās apziņas uztverei, Klāvs Upaciers ar šķietami abstraktām, polihromām ainavu kompozīcijām aicina reflektēt par subjektivitāti mākslā, kā arī ataino iespējamo konfliktu starp attēlu un tekstu, kur gan viens, gan otrs rotaļīgā formā zaudē savu pirms šķietamības svaru.

Klāvs Upaciers ir ieguvis Latvijas Māksla akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaura grādu. Veidojis vairākas personālizstādes, tostarp “Kartes, lai apmaldītos” (grāmatnīca “Bolderāja”, 2015), “Viena zīmējuma izstāde” (LMC Ofisa galerija, 2012), “zhjkshhkjzh” (privātā dzīvoklī Merķeļa ielā 19A-5 Rīgā, 2011), kā arī piedalījies vairākās grupu izstādēs.

Jaunrades programmas “Intro” kuratore: Luīze Lismane

Izstādes atklāšana: š.g. 8. septembrī

Jau minēts, ka izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 2016. gadā uzsāka jaunrades programma “Intro” ar mērķi piedāvāt iespēju jaunajiem māksliniekiem sevi pierādīt, savukārt apmeklētājiem – baudīt augstvērtīgu, vēl nepieradinātu mākslu.

Nākamā “Intro” programmas māksliniece: Gundega Evelone “Commando” 20.10.2017-19.11.2017.