Rīgas mākslas telpa

Sarunu sērija “Pašizolācija”: ar Denisu Hanovu

01.06.2022. 18:00

Sarunu sērija “Pašizolācija”: ar Denisu Hanovu Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2022 ietvaros

21. gadsimta tehnoloģiju attīstība un sociālo tīklu izveide ir radījusi iespēju būt vienotiem un saistītiem, neatkarīgi no tā, kur atrodamies. Šāda ideja savukārt ļāva domāt par pieejamāku un iekļaujošāku sabiedrību. Tajā pašā laikā sociālie tīkli ir arī veicinājuši dezinformāciju, viedokļu polarizāciju un politisku manipulāciju, galvenokārt mērķējot uz cilvēku bailēm un neziņu. Tā vietā, lai vienotu cilvēkus, šīs platformas sniedz iespēju reprezentēt pārliecības, kas šķeļ sabiedrību. Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes “Ekrāna ēra III: Klusā daba III” izglītības programmas ietvaros sarunu sērijā “Pašizolācija” caur izolācijas un pašizolācijas prizmu tiks skatīts jautājums par sabiedrības kluso dabu.

2020. gadā ikviens tika aicināts ievērot pašizolāciju epidemioloģisku apsvērumu dēļ. Salīdzinājumā ar citu valstu pieredzi, Latvijā ierobežojumi bija maigi, un liela daļa sabiedrības akceptēja valdības pieņemtos lēmumus kā adekvātus, tā rūpējoties par sabiedrību un tās veselību. Tomēr citi pauda raizes par socializēšanās ierobežošanu un izolāciju uztvēra kā piespiedu apstākli, kas atņem cilvēkiem brīvību un iespējas. Tajā pašā laikā Latvijā ir daudzas cilvēku grupas, kuras izolējas (baidoties par savu drošību) vai tiek metaforiski izolētas. Personīgu vai globālu apstākļu dēļ ikviens kādā dzīves brīdī ir izjutis izolētību , un tas liek uzdot jautājumu, kādi mēs esam šajā tehnoloģiju laikmetā un ko mūsdienu sabiedrībā nozīmē izolācija un pašizolācija?

Sarunu sērijas “Pašizolācija” mērķis ir runāt par, iespējams, neērtiem, bet sabiedrībā aktuāliem jautājumiem. Izstādes ietvaros notiks četras sarunas, pievēršoties četrām dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām: sieviešu un jauno māmiņu pieredzei, novecošanas un aprūpes jautājumiem, mentālajai veselībai, depresijai un izdegšanai, kā arī etnisko minoritāšu integrācijas problemātikai Latvijā, kas ilgst jau vairāk nekā 30 gadus. Kopā ar dažādu nozaru speciālistiem tiks pārrunātas un analizētas izolācijas un pašizolācijas visdažādākās formas.

Ieejas maksa: 50% atlaide ieejas biļetei. Pasākumā būs surdotulks.

11. maijā plkst. 18.00 ar Annu Žabicku
19. maijā plkst. 18.00 ar Artūru Miksonu
25. maijā plkst. 18.00 ar Agru Lieģi-Doležko
1. jūnijā plkst. 18.00 ar Denisu Hanovu


Dalībnieks: Deniss Hanovs (LV)
Kuratore: Agnese Zviedre (LV)
Attēls: Agnese Zviedre, publicitātes foto

Attēls: Deniss Hanovs (LV)