Rīgas mākslas telpa

LKA Laikmetīgās dejas mākslas programmas 20 gadu jubilejas izstāde

17.10.-18.10.2019.

Pēdējā desmitgadē laikmetīgā deja Latvijā ir strauji attīstījusies, kļūstot par nozīmīgu skatuves mākslas kultūras sastāvdaļu. Šī attīstība lielā mērā notikusi, pateicoties profesores Olgas Žitluhinas 1999. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) izveidotajai Laikmetīgās dejas mākslas (LDM) bakalaura studiju programmai, ko 20 gados ir absolvējušas piecas horeogrāfu paaudzes. Jubilejai par godu LKA organizē svētku notikumu ciklu, kopā pulcējot gan programmas studentus, absolventus un pasniedzējus, gan visus tos, kuri programmu veidojuši un attīstījuši.

17. oktobrī plkst. 12.00, 18. oktobrī plkst. 18.00 un 19. oktobrī plkst. 12.00 programmas absolventi apvienosies izrādē / akcijā “Dance.NET”, kas notiks pilsētas ielās, metaforiski veidojot tīklu. Izrāde / akcija notiks kustībā – tā sāksies LKA Teātra māja “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46) un noslēgsies izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu iela 3). Izrādes muzikālais pavadījums būs dzirdams radio “NABA” tiešraidē. Izrādes apmeklētāji aicināti ņemt līdzi audioaustiņas, lai pieslēgtos radio tiešraidei ar savu viedierīču un telefonu palīdzību.

17. un 18. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 20.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” skatītājiem būs iespēja vērot performatīvu instalāciju ar LDM paaudžu horeogrāfu fotoportretiem un solo improvizācijām. Izstāde kuratore ir Inetas Sipanovas, fotogrāfiju autore – Jūlija Žitluhina. Divas dienas apmeklētāji izstādē varēs sastapt arī kādu no portretos redzamajiem horeogrāfiem, klātienē pavērot tos kustībā vai uzdot jautājumu.

Svētku programmā paredzēta radošās prakses pieredzes apmaiņa meistarklašu formā, piedaloties ārvalstu viespasniedzējiem, kuri 20 gadu laikā strādājuši ar laikmetīgās dejas horeogrāfiem – Benno Vorhams, Virpi Juntti, Fiona Milvorda u.c.

Ieeja pasākumā saskaņā ar "Rīgas mākslas telpas" cenrādi.

Uzrādot apliecību, Latvijas Mākslas akadēmijas un Kultūras akadēmijas studentiem, mākslas dizaina un amatniecības skolu audzēkņiem ieeja ir bez maksas.

Jubileju rīko: Latvijas Kultūras akadēmija, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un izstāžu zāli "Rīgas mākslas telpa".

Svētku atbalstītāji: Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds