Rīgas mākslas telpa

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2022 izstāde “Mērītās perspektīvas’’

22.04.-12.06.2022. 11:00-18:00

Holandiešu vizuālās mākslinieces Katjas Materas un amerikāņu fotogrāfes Erinas O’Kīfas interesi jau ilgstoši saistījusi perspektīvas tēma. Viņu praksē perspektīva ir gan spēles lauks praktiskiem eksperimentiem, gan rīks, kas ļauj uzdot jautājumus par fotogrāfiskā attēla pieņemti indeksālo statusu. Vēl jo vairāk – perspektīva atklājas kā nozīmīgi pārveidojama, pielāgojama konstrukcija. Matera un O’Kīfa izmanto fotogrāfijai piemītošo optisko ambivalenci, lai uzsvērtu, ka šķietami fiksētie skatpunkti ir rūpīgi kompozicionēti, plūstoši un subjektīvi.

Vienlaikus ar telpiskās uztveres ambivalenci “Mērītās perspektīvas” uzsver procesā balstītas pieejas potenciālu mūsdienu arvien straujākajā un uz rezultātu virzītajā darba kultūrā. Materas un O’Kīfas darba paradumi ir laikietiplīgi, metodiski, pārdomāti, pat lēni. Viņu prakse ir krasā pretstatā īslaicīgo projektu tirgus ekonomikas sistēmai un aktualizē nosvērtas un procesā pamatotas eksperimentēšanas nozīmi.

Dalībnieces: Katja Matera (Katja Mater, NL), Erīna O'Kīfa (Erin O'Keefe, US)
Kurators: Pauļus Petraitis (Paulius Petraitis, LT)

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Tās tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā. Biennāle skatītājiem piedāvā aktuālākos starptautiskās mākslas piemērus izstāžu ekspozīcijās, kā arī iepazīstina ar nozīmīgu mākslas teorētiķu idejām simpoziju, diskusiju, publikāciju, izstāžu un performanču formātos. www.rpbiennial.com 

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, ‘’Poligrāfijas Apgāds’’, Tipogrāfija “Adverts”, Rixwell Hotels, ‘’Kokmuiža’’, Arterritory.com, Echo Gone Wrong, Punctum, BLOK un citi.


Attēls: Erīna O’Kīfa “Oranžais pārtraukums”, 2020