Rīgas mākslas telpa

Izstādes “Ceļā” diskotēka

07.04.2024. 17.00-20.00

Mākslinieču apvienības “Grāfienes” izstādes “Ceļā” publiskās programmas ietvaros 7. aprīlī Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” Intro zālē no plkst. 17.00 līdz 20.00 bērnu līdzveidotā scenogrāfijas ainava pārtaps “Grāfieņu” diskotēkā, kurā būs laipni gaidīts ikviens.

Ieejas maksa: 3.00 EUR.

Maketu darbnīca bērniem: https://makslastelpa.riga.lv/Maketu_darbnica_berniem/ 

Līdz 7. aprīlim Rīgas mākslas telpas Intro zālē skatāma izstāde “Ceļā”, kuru Prāgas Scenogrāfijas un teātra telpas kvadriennālei veidoja mākslinieku apvienība “Grāfienes” (Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča, Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa).

Savā darbā “Ceļā” jaunās mākslinieces, kas tikai pagājušajā gadā ieguva bakalaura grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā, scenogrāfiju uzlūko kā nerimstošu procesu, kas veidojas īpašās attiecībās ar vietu, laiku un kopienām un top burtiski apmeklētāju acu priekšā. “Ceļā” liek uzdot būtiskus jautājumus par teātra telpu un lomu un kā to iespējams būvēt kopā ar skatītājiem.

Autori: apvienība “Grāfienes” – Dace Ignatova, Justīne Jasjukeviča, Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa
Operators: Dāvids Smiltiņš
Dramaturgs: Kirils Ēcis
Kuratore un mentore: Gundega Laiviņa
Producente: Sandra Lapkovska un biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”
Tehniskais speciālists: Ieva Vīksne

Izstādi organizē Rīgas valstspilsētas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”.