Rīgas mākslas telpa

1xMMM Stikla labirintā

07.03.2019.

"Rīgas mākslas telpā" Ernesta Vītiņa izstādes “Stikla labirintā” ietvaros notiks divi eksperimentāli koncerti, kas ļaus piedzīvot mākslas formu sintēzi, stikla īpašajā akustikā ievibrējot mūzikas skaņām.

Stikla mūzikas notikumos piedalīsies pianiste Agnese Egliņa, Uldis Cīrulis jeb Dj Monsta un sitaminstrumentālists Juris Āzers. Koncertvakara programma ir īpaši izveidota izstādei “Stikla labirintā”, domājot par materiālu un tā radītām asociācijām – gaisu, ūdeni, ledu. Stikla trauslums pret fizisko cietību atspoguļosies arī pretnostatījumos mūzikā, izmantojot polifoniju, balss salikumus un muzikālus eksperimentus.

Lai radītu papildus šķautni tēlotājmākslas izstādēm, kā arī lai atainotu tās ciešo saistību ar citām mākslas formām, tostarp, mūziku, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” ir izveidojusi mākslas un mūzikas koncertvakaru programmu “1xMMM”. Tās ietvaros katrai no 2019. gada izstādēm ir piemeklēti atbilstoši un profesionāli mūzikas izpildītāji un koncerta norises risinājums.

Jau ziņots, ka Ernesta Vītiņa izstādē “Stikla labirintā” ir eksponētas mākslinieka autortehnikā – stikla krāvumā – radītās stikla skulptūras, kas izvietotas īstenā labirintā. Lai atrastu savu ceļu un atklātu sev jaunas stikla mākslas virsotnes, ikviens apmeklētājs varēs piedzīvot izstādi kā individuālu ceļojumu mākslas pasaulē.

Koncerti skanēs 21. februārī un 7. martā plkst. 18.00.
Biļetes var nopirkt izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" pirms pasākuma. To cena, iekļaujot izstāžu apmeklējumu, būs septiņi eiro.
Lūdzam uz pasākumu ierasties laicīgi.