Rīgas mākslas telpa

MDz Trio koncerts

19.03.2023. 19.00

19. martā, plkst. 19.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” Sandras Strēles personālizstādes “NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES: BRIKŠŅI” un Oto Holgera Ozoliņa personālizstādes “Risinājums neesošai problēmai” noslēguma koncerts, kurā uzstāsies atraktīvo un skanīgo mūziķu grupa MDz Trio.

 
MDz Trio radies 2022. gada sākumā, Miķeļa Dzenuškas lielāko ansambli “Uzvaras Bulvāris” reducējot līdz 3 cilvēku sastāvam, tādejādi atbrīvojot sonisko lauku lielākai spontanitātei un improvizācijas brīvībai. Trio muzicē  - Miķelis Dzenuška (vibrofons, taustiņi), Daniēls Pelcis (bass) un Jēkabs Zemzaris (bungas). Ansambļa enerģisko kopskaņu raksturo funk ritmi, improvizācija un perkusīvs skanējums.
 
Miķelis Dzenuška ir vibrofonists, taustiņinstrumentālists, komponists un producents, kurš pašizdevis divus albumus - “Pritonā” un “Brīvdiena”, kā arī minialbumu “Sapņotājs”. Mūziķa sniegumu jau atzinīgi vērtējuši ierakstu kompānijas “Jersika Records” un festivāla “Rīgas Ritmi” pārstāvji.  Pēdējos divus gadus skaņdarbi “Fast Food” un “Sapņotājs” tika iekļauti lielākā Eiropas džeza mūzikas gadatirgus “jazzahead!” programmā.  Mūziķis saņēmis prestižo Nika Gothema godalgu par sasniegumiem mūzikā, sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Arni Medni, Edavārdiem un “Nova Koma”, kā arī Latvijas Radio bigbendu.

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” līdz 19. martam apskatāmas izstādes: Sandras Strēles personālizstāde “NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES: BRIKŠŅI” un Oto Holgera Ozoliņa personālizstāde “Risinājums neesošai problēmai”.

Sandras Strēles personālizstādi “NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES: BRIKŠŅI” veido divdesmit piecu monumentālu gleznojumu cikls. Sandra ir jaunās paaudzes māksliniece, kam lielformāts nav laimīgi sagadījusies nejaušība, bet gan stabils, atpazīstams rokraksts. Nosacīti Sandru varētu ievietot Latvijas glezniecības tradīcijām bagātākā un skatītāju mīlēta žanra – ainavas glezniecības – lauciņā. Sandra savās intervijās vairākkārt uzsvērusi, ka viņas glezniecības izpratni visprecīzāk spēj raksturot jēdzieni “stāsts, stāstniecība, serialitāte” – kur stāsts turpinās no vienas gleznu sērijas uz nākamo, kur “kaut kas” notiek aiz gleznām vai starp gleznām. “Glezniecība ir vislēnākais no visiem kino” – tā - savu stāstniecības metodi glezniecībā ir raksturojusi pati Sandra.
 
Mākslinieks Oto Holgers Ozoliņš savā personālizstādē “Risinājums neesošai problēmai”, aicina skatītājus aizdomāties par attiecībām starp ikdienas pienākumiem un māksliniecisko izpausmi. Izstāde, kas izpludina robežu starp darbnīcu un izstāžu telpu, uzdod jautājumus par brīdi, kad objekts kļūst par mākslas darbu. Vai tikai tad, kad tas tiek uzlikts uz podesta zem stikla kupola, vai jau tad, kad pie sienas tiek piestiprināta pirmā skice. Izstādes laikā mākslinieks katru dienu atradīsies izstāžu zālē, būvējot laivu, tādējādi vēl vairāk akcentējot tēmu par ikdienas priekšmetu pārvēršanu mākslas darbā.
 
Personālizstādes “Risinājums neesošai problēmai” kuratore: Roberta Atraste 

Grafiskā dizaina noformējums: Krišjānis Beļavskis
 
Izstādes organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds un Kokmuiža. 
 
Pasākumu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”, atbalsta Rīgas dome.