Kontakti

Aktuālās izstādes

Lielā zāle

Laime pazīst pasauli

08.09.-12.11.2017.

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” lielajā zālē no šī gada 8. septembra līdz 12. novembrim apmeklētājiem būs pieejama izstāde “Laime pazīst pasauli”. Tajā tiks eksponēti Māra Subača šajā gadā jaunradītie darbi, kas tapuši, domājot par laimi kā cilvēka augstāko esamības formu.

Īpaši izveidotā mākslas darbu labirinta konstrukcijā Māra Subača ierastās grafikas sērijas tiks papildinātas ar košiem un izteiksmīgiem lielformāta plakātiem, kas ļaus iepazīt viņa vizuālās izteiksmes šķautni jaunā skatījumā un vēl neierastā mērogā. Starp mākslinieka radītiem tēliem un simbolu kodiem būs iespējams meklēt fundamentālu patiesības atslēgu un katram pašam personiski interpretēt jēdzienu “laime” - tās meklējumus, cēloņus un pastāvību.

Māris Subačs ir unikāla personība latviešu mūsdienu mākslas kopainā, sevi pierādot gan kā mākslinieku, gan dzejnieku vienā personā. Viņa ilustratīvajos zīmējumos tiek rasta harmonija starp bērnišķīgu vaļsirdību un filosofiskiem pārdzīvojumiem. Lakoniskā formā ar vienkāršu kontūrzīmējumu radītie darbi iegūst garīgu piepildījumu un simbolisko nozīmi gan attiecinot tos individuāli, gan vispārinot līdz šī brīža pasaules notikumu kopsummai.

Izstādes kuratore: Luīze Lismane

Izstādes atklāšana: š.g. 7. septembrī

Intro zāle

Privātais abecedārijs

09.09.-08.10.2017.

Izstādi veido 33 lielformāta darbi, kur katra radīšanai mākslinieks izmanto vienu latviešu valodas alfabēta burtu par mākslinieciskās izpausmes pamatelementu. Atsakoties no savas personīgās simbolikas un pietuvinoties kolektīvās apziņas uztverei, Klāvs Upaciers ar šķietami abstraktām, polihromām ainavu kompozīcijām aicina reflektēt par subjektivitāti mākslā, kā arī ataino iespējamo konfliktu starp attēlu un tekstu, kur gan viens, gan otrs rotaļīgā formā zaudē savu pirms šķietamības svaru.

Klāvs Upaciers ir ieguvis Latvijas Māksla akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaura grādu. Veidojis vairākas personālizstādes, tostarp “Kartes, lai apmaldītos” (grāmatnīca “Bolderāja”, 2015), “Viena zīmējuma izstāde” (LMC Ofisa galerija, 2012), “zhjkshhkjzh” (privātā dzīvoklī Merķeļa ielā 19A-5 Rīgā, 2011), kā arī piedalījies vairākās grupu izstādēs.

Jaunrades programmas “Intro” kuratore: Luīze Lismane

Izstādes atklāšana: š.g. 8. septembrī

Jau minēts, ka izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 2016. gadā uzsāka jaunrades programma “Intro” ar mērķi piedāvāt iespēju jaunajiem māksliniekiem sevi pierādīt, savukārt apmeklētājiem – baudīt augstvērtīgu, vēl nepieradinātu mākslu.

Nākamā “Intro” programmas māksliniece: Gundega Evelone “Commando” 20.10.2017-19.11.2017.